دايره

 

چند شب پيش ها داشتم خواب می ديدم: <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

يه کمی زيادی علمی بود :

در مورد منشاء حيات بود!!!!

 

می دونم يه کمی مسخره است ولی من معمولا از اين جور خوابها می بينم . يه دفعه خواب ديدم آنجلينا جولی رو کلونی کرده اند و از اين چيزا....(به خدا دست خودم نيست!!!)

 

يادم نمی ياد دقيقا چی بود . فقط يادمه که آخرش دستهای يک زنی رو ديدم که روش لکه های کوچک قرمز رنگ بود. بعد تو خواب به اين فکر کردم که اولش دايره هم وجود نداشته .

 

وقتی بيدار شدم ، به خودم گفتم که اگر اول اولش دايره وجود نداشته پس چی وجود داشته؟

بعد به نظرم اومد که احتمالا اولش فقط يه دونه نقطه وجود داشته( مطمئن باشيد بعدها معلوم می شه که چيزی فراتر از نقطه بوده که فعلا در تصور من نمی آيد)

بعد اين نقطه خودش رو duplicate می کنه(مضاعف) . درست همون کاری که DNA انجام می ده. اين مضاعف شدنها ادامه پيدا می کنه.

اما از اونجايی که اگر جهش وجود نداشته باشه ، خيلی احمقانه می شه، يهويی يکی از نقطه ها می آيد و به اون يکی می چسبد (کاری که کروموزم ها انجام می دهند). اين چسبيدن ها ادامه پيدا می کند. و از اونجايی که الگوی خاصی وجود نداشته، انواع و اقسام خطوط به وجود می آيند . می توانيد بعدا به اين فکر کنيد که به تدريج الگوريتم های بهينه هم برای درست کردن هر نوع خاص از خطوط به وجود می آيند. (يعنی خطوط برای توليد شدن از الگوريتم هايی استفاده می کنند که ساده تر و سريع تر باشه : همون چيزی که تو Ant Colony Optimization وجود داره)

بعد باز هم جهش می کنند و يک خط به انتهای خط ديگر می چسبد .

و يک زمانی می بينيد که دو انتهای يک خط به هم چسبيدند و يک شکل بسته را درست کردند.

اين شکل بسته ، با تغيير الگوريتم ها می تواند تبديل به دايره شود و ....

 

/ 4 نظر / 4 بازدید
LIONHEART

سلام...من معمولا وبگردی نميکنم...ولی وبلاگت رو تا آخرين کلمش خوندم!!!! نميدونم چرا...به هر حال...حالا حس ميکنم ارزش خوندن رو داشت...ساده مينويسی و در عيد حال ژرف و پر معنا....سال نو رو هم تبريک ميگم و اميدوارم موفق تر باشی.

Bivajeh

پگاه عزيز سال نوت مبارک عجب خواب پيچيده ای بوودا!

زهرا

سلام اولاْ که سال نو مبارک ثانياْ تو با اين حرفا می خوای بگی جهان کاملاُ تصادفيه و هيچ ناظمی نداره؟ ولی از اين چبزا بگذريم از از اينکه به اين چيزا فکر می کنی خيلی جالبه بازم بنويس

shahrzad

پگاه عزيز بهت تبريک ميگم وبلاگت فوق العاده بود.اين رو جدی و بدون تعارف می گم چون به نظر من راجع به چيزهای خوبی بحث ميکنی.بابا شاعر!!!بابا ساختمان داده!!!